Автоматско светло за вентилатор BULBTEK XD35 35W D1 D2 D3 D4 D5 D8 6000K 6500K CANBUS LED сијалица за фарови за автомобил

Краток опис:

Произведуваме автоматско светло за вентилатор BULBTEK XD35 35W D1 D2 D3 D4 D5 D8 6000K 6500K CANBUS LED сијалица за фарови за автомобил.

Со години сме специјализирани за автоматско LED светло, автомобилска LED сијалица.

Добредојдовте OEM и ODM, дојдовме до ексклузивни партнери.

Достапни модели: D1, D2, D3, D4, D5, D8.

Вклучен напон: DC 400-25KV/d1,d2,d3,d4,d8;DC 9-16V/D5

Моќност: 35W/D1,D2,D3,D4,D5;30W/D8.

Лумен: 4300LM/D1,D2,D3,D4;3600LM/D5,D8.

MOQ: 10 комплети/парови.


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Детали за производот

  Стабилност и компатибилност и CANBUS: Висока стабилност: добро го апсорбира излезниот 25KV висок моментален напон, 85V/45V AC струја, моќност од 35W на оригиналниот HID баласт;Компатибилност: компатибилност со повеќето модели на автомобили;CANBUS внатре: силен CANBUS, без предупредување за грешка.

  XD35 LED сијалица за фарови до HID Ballast: прилагоден CSP3570 LED чип, иста големина и позиција на изворот на осветлување, стандардна шема на осветлување.

  Висока моќност и лумен и LUX: Висока моќност: 35W/D1,D2,D3,D4,D5;30W/D8;Висок лумен: 4300LM/D1,D2,D3,D4;3600LM/D5,D8;Висок LUX: 3 пати од HID Xenon.

  Добар модел на осветлување: стандардно средно и долго светло.3 пати посветла од HID Xenon.

  XD35 LED сијалица за предни светла приклучете и репродуцирајте на HID баласт.

  Ефикасен систем за спроведување и дисипација на топлина: се во еден дизајн, интегрирано алуминиумско тело;увезен хидрауличен вентилатор, силна дисипација на топлина;бакарна топлинска цевка, силна топлинска спроводливост;голема површина на ладилникот.

  Plug & Play: Не модификација на кола, недеструктивна инсталација;директно заменете ја оригиналната HID ксенонска сијалица.

  Добредојдовте OEM и ODM за сите BT-AUTO LED фарови.

  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com
  www.bulbtek.com


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи