BULBTEK X9S Turbos LED Canbus декодер 20000 лумен 360 автоматско осветлување систем H4 H7 H11 9005 9006 9012 LED фарови за автомобили за автомобили

Краток опис:

Ние произведуваме BULBTEK X9S Turbos LED Canbus декодер 20000 лумен 360 автоматско осветлување систем H4 H7 H11 9005 9006 9012 Автомобилски LED фарови за автомобили.

Со години сме специјализирани за автоматско LED светло, автомобилска LED сијалица.

Добредојдовте OEM и ODM, дојдовме до ексклузивни партнери.

Достапни модели: H4, H7, H8/H11/H16(JP), 9005, 9006, 9012.

Напон: DC 9-30V

Моќност: 42W/старт, 39,6W/стабилна.

Лумен: 4100LM/старт, 3700LM/стабилна.

MOQ: 10 комплети/парови.


Детали за производот

X9S LED фар аВо еден дизајн:6640 прилагоден чип со LED модул, со иста големина како фламентот на халогенот, голем и моќен чип со LED модул за посветла и поширока шема на осветлување;Двострана бакарна ПХБ, 1,5 мм супер тенок, обезбедувајќи подобра шема на осветлување;Висококвалитетен вентилатор за хидраулично лежиште;Гумен прстен со прилагодлив агол на зрак од 360°;Висококвалитетен пластичен адаптер отпорен на топлина;

Висока моќност и лумен и лукс:Висока моќност: 42W;Висок лумен: 4100LM;Висок LUX: 4000lx/5M, 6 пати од халоген.

Добар модел на осветлување:Двострани бакарни ПХБ, 1,2 мм супер тенок, обезбедувајќи подобра шема на осветлување;6640 прилагоден чип на LED модул е ​​со иста големина како филаментот на халогенот;Оригинална линија за сечење 15° за средно светло, без блескаво;Поширока и 6 пати посветла од халоген.

X9S LED сијалицата за фарови е главно за комплет за фарови со рефлектор.

Паметен адаптер со прилагодлив 360°:360° прилагодлив: H4, H7: адаптерот е фиксиран со двојни гумени прстени, лесно се ротира за 360°;H11, 905, 9006, 9012: има ограничена завртка за адаптер за прицврстување и позиционирање.

Компактен драјвер:Влез на напон: DC 9-30V;Вграден CANBUS: решавање на повеќето проблеми со Canbus;Вграден IC за интелигентна контрола на температурата: струјата постепено ќе се намалува кога интелигентниот IC за контрола на температурата (вградената база) ќе достигне 120°C;Нема електромагнетни пречки.

Пакет:Мека кутија: 193*133*63мм, 2 парчиња/сет;Картонска кутија: 52*44*35 см, 48 комплети/картон;Прилагодено е прифатено.

Добредојдовте OEM и ODM за сите BT-AUTO LED фарови.

https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/
https://www.bulbtek.com/bulbtek-x9s-turbos-led-canbus-decoder-20000-lumen-360-auto-lighting-system-h4-h7-h11-9005-9006-9012-car-automotive- LED-фарови-производ/


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи